Kongre Hakkında

Değerli Bilim İnsanları;

 

Yurt içi ve yurt dışındaki akademisyenlerin araştırmaları, çeşitli kurum ve kuruluşların destekleriyle yapılacak “Dr. Fazıl KÜÇÜK Uluslararası Eğitim ve Sosyal Bilimler Kongresi” 10-12 Kasım 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Dr. Fazıl KÜÇÜK Uluslararası Eğitim ve Sosyal Bilimler Kongresi; Sosyal Bilimler, Fen ve Mühendislik Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Hukuk, Güzel Sanatlar, Eğitim Bilimleri, Spor Bilimleri, Mimarlık ve Tasarım bilimlerini içeren geniş bir alanda Türkiye ve dünyadan bilim insanlarını Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bir araya getirmeyi hedeflemekte ve özgün nitelikte yeni çalışmaları ele alarak, bilimin gelişimine katkı sunmayı amaçlamaktadır.

 

Dr. Fazıl KÜÇÜK Uluslararası Eğitim ve Sosyal Bilimler Kongresi ile alanında uzman araştırmacılardan ve akademisyenlerden oluşan danışma kurulu rehberliğinde, uluslararası düzeyde düzenlenecek bilimsel etkinlikle KKTC ve Türkiye’nin akademik çalışmalar platformuna katkı sağlanması hedeflenmektedir. Ülkemizde Covid-19 salgınının devam etmesi durumunda sunumlar çevrimiçi yapılacaktır.

 

Dr. Fazıl KÜÇÜK Kongresi, doçentlik kriterleri, akademik yükselmeler ve tüm prosedürlerini sağlamaktadır. Kongre sunum dili Türkçe ve İngilizcedir. Kongrede sunulacak olan tüm özet ve tam metin bildiriler intihal programından taranarak hakem sürecine alınacaktır. Hakem sürecinden geçmek kaydıyla elektronik ortamda ISBN numarasıyla e-kitap olarak yayımlanacaktır. Çok değerli çalışmalarınızla Dr. Fazıl KÜÇÜK Uluslararası Eğitim ve Sosyal Bilimler Kongresine katılımınız bizleri onurlandıracaktır.Kurullar

İletişim

Tel: (+90) 548 888 66 55 (Yrd. Doç. Dr. Muharrem ÖZDEMİR)

Tel: (+90) 548 832 45 46 (Öğr. Gör. Süleyman AKSU)

drfazılküçüksempozyumu@gmail.com